Okolí chalupy

Chalupa Meziluky se nachází 2km za obcí Číměř na polosamotě s velkým členitým pozemkem , rozděleným potůčkem vlévajícím se po většinu roku kromě letních měsíců do vlastního rybníka, který zatím ale není určen ke koupání. Chalupa Meziluky leží v údolí pod krásným bukovým lesem kde začínají cyklistické trasy v zimě se měnící na běžecké. V okolí je bezpočet možností na cyklovýlety, které svým terénem nadchnou náročné cyklisty, ale také jsou  ideální pro výlety s dětmi. Jen málo míst nabízí možnost jízdy kopcovitým profilem a po několika kilometrech jízdu v klidné krajině okolo rybníků.

Možnosti koupání

  • koupání v přírodě:
    • 500m od chalupy se nachází rybník
    • 4km rybník Kačlehy
    • 6km rybník Horní Pěna
  • aquaparky:

Sportovní možnosti

GOLF - v dosahu 8 km – tři golfová hřiště. První možností je 9 jamkové hřiště v Nové Bystřici, které může přilákat svým profilem nové milovníky tohoto sportu. Ideální hřiště pro začátečníky ale pozor ani na něm není hra příliš jednoduchá. Mistrovské 18 jamkové golfové hřiště  Mnich je velmi nenásilně včleněné do krajiny ( www.golfmonachus.cz ) a na něj volně hned za hranicemi na rakouské straně navazuje golfové hřiště Haugschlag se dvěmi osmnácti jamkovými okruhy. Cesta do těchto míst se díky rozmanitosti  vyplatí i opravdovým znalcům golfu ( www.golfresort.at )

CYKLISTIKA - značené cyklistické stezky.

PĚŠÍ TURISTIKA - značené turistické trasy.

ZIMNÍ SPORTY - značené a upravované běžecké trasy ( www.novabystrice.cz )
sjezdové lyžování  určeno spíše pro začátečníky a děti 8 km od chalupy. Délka sjezdovky 300m ,  zasněžována  a s umělým osvětlením.

Výlety

Slavonice , Maříž, Landštejn , Třeboň, Jindřichův Hradec, Telč, Červená Lhota, výlet úzkokolejkou – z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, Hradec – Obrataň       

celodenní výlet : Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Novohradské Hory